Alfons Mucha - Farinata degli uberti II.

Litografie, 8x6 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

28646. Farinata degli uberti II.
Dražba ukončena:14.03.2019 22:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč