Alfons Mucha - F. Champenois Imprimeur-Editeur

Litoofset, 28x21 cm. Signováno vpravo dole v tisku Mucha. Limitovaná edice 17/250. Slepotiskové razítko vydavatele díla D&P, ruční papír. Certifikát vydavatele díla přiložen. Rám, sklo.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

59329. F. Champenois Imprimeur-Editeur
Dražba ukončena:12.05.2021 19:31:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč