Alfons Mucha - Dívka s květinou

Kresba, 40x30 cm, signováno vpravo dole Mucha, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Kresba poškozena - silně vybledlá.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

11774. Dívka s květinou
Dražba ukončena:28.06.2017 20:47:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč