Alfons Mucha - Clio - 1. vydání

Kniha, ve francouzštině, 20x15 cm. Autor Anatole France. Vydal Calmann Levy, Paříž. První vydání (1900). Převazba, obálka vevázána. 12 grafik Alfons Mucha plus jedna na obálce, signováno v tisku. Rozměry grafik od 4,5 x 6,5 cm do 10,5 x 6,5 cm.

Pozn.: Mírně poškozené.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

19359. Clio - 1. vydání
Dražba ukončena:17.05.2018 21:21:45
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč