Alfons Mucha - Andělíček z baroku - PODPIS ALFONSE MUCHY

Kniha, 26x21 cm. 108 stran. Autor Josef Hais Týnecký. Rámováním, záhlavím a kresbami vyzdobil Alfons Mucha. Podpis autora a ilustrátora v tiráži. Vyšlo v Praze v r. 1922 v nakladatelství J. Otto. Vyšlo 300 číslovaných výtisků, tento má číslo 208.Celopláteěná vazba, ochranný přebal.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

19253. Andělíček z baroku - PODPIS ALFONSE MUCHY
Dražba ukončena:17.05.2018 19:49:51
Vyvolávací cena:1 600 Kč
vydraženo za:12 000 Kč