Alfons Mucha - Alfons Mucha: Plakáty

Soubor 10 plakátů v originálních deskách. Tisk, od 52x17 cm do 54x36 cm. Všechny signovány v tisku Mucha. Volné listy. Vydalo vydavatelství ČTK.

Pozn.: Desky mírně poškozeny.

o autorovi: 1860 - 1939.
Narozen v Ivančicích. Výtvarným nadáním vynikal již při studiích na gymnáziu, na AVU do Prahy ale nebyl přijat. Malovat nepřestal a později byl přijat na AVU do Mnichova a následně na akademii Julian do Paříže. Nejslavnější Muchovo období je kolem přelomu 19. a 20. století. Byl označován za největšího dekorativního umělce světa. Svým všestranným nadáním zasahoval do všech uměleckých oborů, sochařstvím počínaje a divadlem konče.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

58081. Alfons Mucha: Plakáty
Dražba ukončena:14.04.2021 20:26:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč