Alexandr Oniščenko - Nový Svět

Nejdelší strana: 107 cm

Olej na plátně, 100x105 cm. Signováno vpravo dole A. Oniščenko. Olištováno.

Pro olejomalby Alexandra Oniščenka, malíře ukrajinského původu tvořícího v Praze, je charakteristický důraz na materiální kvalitu malby, ke kterému autor dospěl rozvíjením impresivního přístupu a experimentováním s  technikami a podkladem. Možnost ocenit živost a jadrnou přitažlivost malby nabízí i předložený obraz Nový Svět, na kterém Oniščenko zachycuje malebný výjev městské architektury. Obraz okamžitě nadchne nebývalou intenzitou, kterou mu propůjčuje tmavý poklad a specifické zpracování. Způsob nanášení barev na plátno na jeho povrchu vytváří výraznou strukturu, která připomene techniku enkaustiky. Jedinečný cit pro zprostředkování smyslového prožitku a hloubky okamžiku se odráží i ve volbě námětu, včetně kompozice. Předložený obraz se jednoznačně řadí k reprezentativním dílům Alexandra Oniščenka, která jsou typická svým přiznaným a vizuálně nesmírně přitažlivým malířským přístupem. Jedná se o krásnou práci umělce, jehož díla jsou na trhu s uměním velmi žádána u nás i v zahraničí.

Pozn.: Lišta mírně poškozena.

o autorovi: 1957
Malíř, původem z Ukrajiny, od r. 1991 žije v Praze. Je majitelem Galerie Jakubská na Staré Městě. Ve vlastní tvorbě i ve výstavním programu galerie preferuje tzv. nový impresionismus. Maluje rozměrná plátna s převažujícím motivem střech.

vydraženo velký formát
Alexandr Oniščenko
128405. Nový Svět
Dražba ukončena:20.11.2024 20:03:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:90 000 Kč