Alexander Porfyrovych Archipenko - Figurální kompozice

Litografie, 30x23 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Pochází z časopisu Genius, Mnichov 1921.

o autorovi: 1887 - 1964
Narodil se v Kyjevě, kde i studoval na umělecké škole. V Paříži ho silně ovlivnil kubismus. Tam posléze otevřel vlastní uměleckou školu, kterou přesídlil do Nice a později do Berlína, odkud uprchl do New Yorku před hrozbou nastupujícího fašismu. V USA založil pak další umělecké školy, vedle newyorské i v Los Angeles a Chicagu. Ve své tvorbě se věnoval převážně figurálnímu sochařství. Byl novátorem, jako jeden z prvních umělců použil plexisklo a přinesl i přechodovou formu mezi sochou a obrazem nazvanou sculpto-peintures. Věnoval se rovněž grafice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 41 800 000 Kč.

22076. Figurální kompozice
Dražba ukončena:20.09.2018 20:23:33
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 000 Kč