Alexander II von Bensa - Dragounská jízda

Olej na plátně, 37x58 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

Pozn.: Datováno kolem roku 1880. Restaurováno. Obraz zakoupil současný majitel ve vídeňském Dorotheu za cenu 3500 euro

o autorovi: 1820 – 1902
Rakouský malíř žánrových a bitevních scén, samouk.
Ačkoli nestudoval na vídeňské akademii, byl oblíbený u svých klientů z kruhů vídeňské dvorní šlechty. Bensa namaloval řadu vyobrazení z válečného života, které dosáhly uznání a vysokých cen. Jeho díla měl ve sbírce i arcivévoda Joseph Ferdinand a císař František Josef I.

71673. Dragounská jízda
Dražba ukončena:26.01.2022 23:01:28
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč