Alena Čermáková - Slunečnice a jeřabiny

Olej na sololitu, 95x122 cm, signováno vpravo dole Alena Čermáková, rám.

1926, Praha - 2010
Studentka AVU (prof. J. Obrovský, K. Minář). Kromě figurální malby se věnovala také krajinářství a malbě zátiší. Nejčastěji používala techniku olejové tempery. Motivem jejích děl bylo převážně téma bojů za osvobození naší vlasti. Věnovala se také vyobrazování obce Polomka na Slovensku a mnoho inspirací našla i na svých cestách do Uzbekistánu.

Pozn.: Rám poškozen.

6595. Slunečnice a jeřabiny
Dražba ukončena:01.12.2016 19:11:14
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč