Olej na kartonu, 58x50 cm, signováno vlevo dole Alena Čermáková, rám, zaskleno.
1926, Praha - 2010
Studentka AVU (prof. J. Obrovský, K. Minář). Kromě figurální malby se věnovala také krajinářství a malbě zátiší. Nejčastěji používala techniku olejové tempery. Motivem jejích děl bylo převážně téma bojů za osvobození naší vlasti. Věnovala se také vyobrazování obce Polomka na Slovensku a mnoho inspirací našla i na svých cestách do Uzbekistánu.