Albín Brunovský - Útěk z července I

Litografie, průměr 18 cm, signováno dole uprostřed A. Brunovský, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1935, Zohor - 1997, Bratislava
Malíř, grafik, ilustrátor.
Studoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislavě a na VŠVU u profesora Hložníka. V letech 1967-1990 byl vedoucím ateliéru knižní tvorby na VŠVU. Jeho imaginativní projev je postaven na dokonalém kreslířském umění. Autor ilustrací více jak 50ti knih, návrhů bankovek, rozměrných obrazů. Od 60. let vytvářel malby na dřevě miniaturistickou technikou. Jeho díla jsou v majetku významných institucí a sběratelů (Albertina Vídeň, Art Institute of Chicago, Library of Congress Washington, NG Praha a dalších).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 250 000 Kč.

13725. Útěk z července I
Dražba ukončena:26.10.2017 18:43:00
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:2 300 Kč