Alberto Giacometti - Stojící muž

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška s podstavcem: 45 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
59961. Stojící muž
Dražba ukončena:27.05.2021 19:17:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (27.05.2021 16:19:17) 4238
9 000 Kč 27.05.2021 16:19:18 5083
8 500 Kč limit (27.05.2021 8:28:50) 4238
8 000 Kč 27.05.2021 8:28:51 5083
7 500 Kč limit (26.05.2021 17:08:59) 4238
7 000 Kč 26.05.2021 17:09:00 5083
6 500 Kč limit (26.05.2021 16:47:36) 4238
6 000 Kč 26.05.2021 13:49:40 7807
5 500 Kč limit (24.05.2021 23:11:00) 5053
5 000 Kč 24.05.2021 23:11:01 1003
4 900 Kč limit (17.05.2021 17:07:43) 5053
4 800 Kč 17.05.2021 17:07:44 3229
4 700 Kč limit (17.05.2021 17:07:39) 5053
4 600 Kč 17.05.2021 17:07:40 3229
4 500 Kč limit (17.05.2021 17:07:31) 5053
4 400 Kč 17.05.2021 17:07:32 3229
4 300 Kč limit (17.05.2021 17:07:20) 5053
4 200 Kč 17.05.2021 17:07:21 3229
4 100 Kč limit (17.05.2021 17:07:15) 5053
4 000 Kč 17.05.2021 17:07:16 3229
3 900 Kč limit (14.05.2021 18:24:45) 5053
3 800 Kč 14.05.2021 18:24:46 7807
3 700 Kč limit (14.05.2021 18:24:40) 5053
3 600 Kč 14.05.2021 18:24:41 7807
3 500 Kč limit (14.05.2021 18:24:34) 5053
3 400 Kč 14.05.2021 18:24:35 7807
3 300 Kč limit (14.05.2021 18:24:25) 5053
3 200 Kč 14.05.2021 18:24:26 7807
3 100 Kč limit (14.05.2021 18:24:20) 5053
3 000 Kč 14.05.2021 18:24:21 7807
2 900 Kč limit (14.05.2021 18:24:12) 5053
2 800 Kč 14.05.2021 18:24:13 7807
2 700 Kč limit (13.05.2021 22:48:28) 5053
2 600 Kč 13.05.2021 22:48:29 8703
2 500 Kč limit (13.05.2021 8:28:04) 5053
2 400 Kč 13.05.2021 8:28:05 3229
2 300 Kč limit (13.05.2021 8:27:58) 5053
2 200 Kč 13.05.2021 8:27:59 3229
2 100 Kč limit (12.05.2021 18:32:37) 5053
2 000 Kč 10.05.2021 20:06:58 3229
1 900 Kč 10.05.2021 10:38:10 4851
1 800 Kč 07.05.2021 10:43:50 3229
1 700 Kč 06.05.2021 18:58:27 604
1 600 Kč 06.05.2021 5:27:10 3229
1 500 Kč 05.05.2021 11:46:39 457
1 400 Kč 05.05.2021 11:34:35 3229
1 300 Kč 01.05.2021 10:20:32 8634
1 200 Kč 30.04.2021 21:20:29 7265
1 100 Kč 30.04.2021 9:18:39 8042
1 000 Kč 30.04.2021 1:39:12 5083