Alberto Giacometti - Pes

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška 26 cm, délka 59 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
71810. Pes
Dražba ukončena:27.01.2022 22:11:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:35 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
35 000 Kč limit (27.01.2022 18:18:51) 6637
34 000 Kč limit (27.01.2022 18:18:27) 2208
34 000 Kč limit (27.01.2022 18:18:28) 6637
32 000 Kč limit (27.01.2022 18:18:11) 2208
31 000 Kč limit (27.01.2022 18:18:10) 6637
29 000 Kč limit (27.01.2022 18:17:39) 2208
28 000 Kč 27.01.2022 18:17:40 6637
27 000 Kč limit (27.01.2022 18:16:51) 2208
26 000 Kč limit (27.01.2022 18:16:50) 6637
24 000 Kč limit (27.01.2022 18:16:26) 2208
23 000 Kč limit (27.01.2022 18:16:25) 6637
21 000 Kč limit (27.01.2022 18:16:08) 2208
20 000 Kč 27.01.2022 18:16:09 6637
19 000 Kč limit (27.01.2022 18:15:50) 2208
18 000 Kč limit (27.01.2022 18:15:49) 6637
16 000 Kč limit (27.01.2022 16:51:25) 2208
15 000 Kč 27.01.2022 16:51:26 8429
14 000 Kč limit (27.01.2022 16:47:25) 2208
13 000 Kč 19.01.2022 9:52:08 2412
12 000 Kč 15.01.2022 21:24:43 1003
11 000 Kč 15.01.2022 9:46:03 6637
10 000 Kč limit (15.01.2022 9:44:13) 1003
10 000 Kč 15.01.2022 9:44:14 6637
9 500 Kč limit (13.01.2022 9:37:53) 1003
9 000 Kč limit (13.01.2022 7:32:01) 5083
8 500 Kč 13.01.2022 7:32:02 6637
8 000 Kč limit (12.01.2022 15:56:41) 5083
7 500 Kč 12.01.2022 15:56:42 6637
7 000 Kč limit (11.01.2022 22:31:29) 5083
6 500 Kč 11.01.2022 20:27:08 6637
6 000 Kč 09.01.2022 18:45:33 5083
5 500 Kč 05.01.2022 22:11:49 9578
5 000 Kč limit (05.01.2022 22:11:38) 5083
4 900 Kč 05.01.2022 22:11:39 9578
4 800 Kč limit (05.01.2022 22:11:21) 5083
4 700 Kč 05.01.2022 22:11:22 9578
4 600 Kč limit (30.12.2021 23:26:25) 5083
4 500 Kč 30.12.2021 23:26:26 223
4 400 Kč limit (30.12.2021 23:26:17) 5083
4 300 Kč 30.12.2021 23:26:18 223
4 200 Kč limit (29.12.2021 23:23:49) 5083
4 100 Kč 29.12.2021 23:23:50 1331
4 000 Kč limit (28.12.2021 22:12:28) 5083
3 900 Kč limit (28.12.2021 22:12:27) 223
3 700 Kč limit (28.12.2021 22:12:10) 5083
3 600 Kč limit (28.12.2021 22:12:09) 223
3 400 Kč limit (28.12.2021 22:12:02) 5083
3 300 Kč 28.12.2021 22:12:03 223
3 200 Kč limit (27.12.2021 2:45:57) 5083
3 100 Kč 26.12.2021 18:49:25 777
3 000 Kč limit (26.12.2021 18:49:24) 1003
2 400 Kč limit (26.12.2021 16:52:15) 1003
2 300 Kč limit (26.12.2021 16:52:14) 223
2 200 Kč limit (26.12.2021 15:53:25) 223
2 100 Kč limit (26.12.2021 15:53:05) 777
2 100 Kč 26.12.2021 15:53:06 223
2 000 Kč limit (26.12.2021 15:52:59) 777
1 900 Kč 26.12.2021 15:53:00 223
1 800 Kč limit (26.12.2021 15:52:53) 777
1 700 Kč 26.12.2021 15:52:54 223
1 600 Kč limit (25.12.2021 10:17:18) 777
1 500 Kč 25.12.2021 10:17:19 5083
1 400 Kč limit (25.12.2021 9:57:04) 777
1 300 Kč 25.12.2021 9:57:05 3743
1 200 Kč 23.12.2021 11:48:26 777
1 100 Kč 22.12.2021 17:30:03 6416
1 000 Kč 22.12.2021 11:47:17 5807