Alberto Giacometti - Pes

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška 27 cm, délka 57 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
58539. Pes
Dražba ukončena:28.04.2021 21:27:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 28.04.2021 21:22:42 5832
12 000 Kč 28.04.2021 21:21:38 3105
11 000 Kč 28.04.2021 20:59:20 5832
10 000 Kč limit (28.04.2021 20:58:54) 7989
10 000 Kč 28.04.2021 20:58:55 5832
9 500 Kč limit (28.04.2021 20:56:43) 7989
9 000 Kč 28.04.2021 20:20:54 5832
8 500 Kč 28.04.2021 19:42:36 777
8 000 Kč 28.04.2021 19:40:15 3105
7 500 Kč limit (28.04.2021 16:17:09) 777
7 000 Kč 28.04.2021 16:17:10 2412
6 500 Kč 28.04.2021 8:28:37 777
6 000 Kč 28.04.2021 0:10:14 841
5 500 Kč 17.04.2021 9:29:41 5290
5 000 Kč limit (17.04.2021 9:29:30) 841
4 900 Kč 17.04.2021 9:29:31 5290
4 800 Kč limit (17.04.2021 9:29:27) 841
4 700 Kč 17.04.2021 9:29:28 5290
4 600 Kč limit (17.04.2021 9:29:23) 841
4 500 Kč 17.04.2021 9:29:24 5290
4 400 Kč limit (14.04.2021 21:55:57) 841
4 300 Kč 14.04.2021 21:55:58 5290
4 200 Kč limit (07.04.2021 21:49:30) 841
4 100 Kč 07.04.2021 21:49:31 1195
4 000 Kč limit (07.04.2021 21:49:25) 841
3 900 Kč 07.04.2021 21:49:26 1195
3 800 Kč limit (07.04.2021 21:49:16) 841
3 700 Kč 07.04.2021 21:49:17 1195
3 600 Kč limit (07.04.2021 21:14:58) 841
3 500 Kč 07.04.2021 21:14:59 4490
3 400 Kč limit (06.04.2021 18:18:18) 841
3 300 Kč limit (06.04.2021 18:18:17) 5179
1 600 Kč limit (06.04.2021 18:18:03) 5179
1 500 Kč 06.04.2021 18:18:04 841
1 400 Kč limit (05.04.2021 14:53:59) 5179
1 300 Kč 02.04.2021 23:04:04 1195
1 200 Kč 02.04.2021 10:17:18 2412
1 100 Kč 02.04.2021 8:04:21 7005
1 000 Kč 01.04.2021 23:11:31 849