Alberto Giacometti - Kráčející muž - 184 cm!

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 184 cm

Bronz, celková výška 184 cm. Signováno Giacometti. 

Pozn.: Novodobý odlitek. Pouze osobní odběr Praha/Brno. Giacomettiho díla patří k oblíbeným položkám v aukcích. V roce 2010 se na londýnské aukci prodala jeho socha Kráčející muž za 65 milionů liber (tehdy 1,9 miliardy korun) a stala se ve své době čtvrtým nejdražším dílem na světě a absolutně nejdražším dílem prodaným v aukci.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
128426. Kráčející muž - 184 cm!
Dražba ukončena:20.11.2024 20:33:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:95 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
95 000 Kč 20.11.2024 20:30:15 11011
90 000 Kč 20.11.2024 20:28:59 8714
85 000 Kč 20.11.2024 20:27:19 11011
80 000 Kč 20.11.2024 20:25:39 12503
75 000 Kč 20.11.2024 20:24:14 11011
70 000 Kč 20.11.2024 20:23:00 12503
65 000 Kč 20.11.2024 20:22:22 11011
60 000 Kč 20.11.2024 20:21:07 12503
55 000 Kč 20.11.2024 20:20:36 11011
50 000 Kč limit (20.11.2024 20:18:06) 12503
50 000 Kč 20.11.2024 20:18:07 11011
49 000 Kč limit (20.11.2024 20:17:46) 12503
48 000 Kč 20.11.2024 20:17:47 11011
47 000 Kč limit (20.11.2024 20:17:05) 12503
46 000 Kč 20.11.2024 20:17:06 11011
45 000 Kč limit (20.11.2024 20:12:05) 12503
44 000 Kč 20.11.2024 20:08:29 13944
43 000 Kč 20.11.2024 19:08:47 11011
42 000 Kč 20.11.2024 18:48:10 5536
41 000 Kč limit (20.11.2024 18:48:09) 12503
40 000 Kč limit (19.11.2024 20:22:11) 12503
39 000 Kč 17.11.2024 20:21:37 256
38 000 Kč limit (17.11.2024 20:21:25) 5536
38 000 Kč 17.11.2024 20:21:26 256
37 000 Kč limit (16.11.2024 22:04:59) 5536
36 000 Kč 10.11.2024 16:40:59 2249
35 000 Kč limit (10.11.2024 16:40:58) 12503
32 000 Kč limit (10.11.2024 16:40:16) 12503
31 000 Kč limit (10.11.2024 16:40:15) 2249
27 000 Kč limit (04.11.2024 21:37:22) 12503
26 000 Kč 04.11.2024 21:36:16 5536
25 000 Kč limit (04.11.2024 21:36:08) 12503
25 000 Kč limit (04.11.2024 21:36:09) 5536
19 000 Kč limit (04.11.2024 21:35:43) 12503
18 000 Kč limit (04.11.2024 21:35:42) 5536
16 000 Kč limit (04.11.2024 21:29:06) 12503
15 000 Kč 02.11.2024 16:13:46 13236
14 000 Kč limit (02.11.2024 16:13:39) 10662
14 000 Kč 02.11.2024 16:13:40 13236
13 000 Kč limit (01.11.2024 20:00:06) 10662
12 000 Kč 01.11.2024 19:19:08 13236
11 000 Kč 01.11.2024 16:03:28 5807
10 000 Kč 01.11.2024 6:32:12 3425