Alberto Giacometti - Kráčející muž - 184 cm!

Nejdelší strana: 184 cm

Bronz, celková výška 184 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek. Pouze osobní odběr Praha/Brno. Giacomettiho díla patří také k oblíbeným položkám v aukcích. V roce 2010 se na londýnské aukci prodala jeho socha Kráčející muž za 65 milionů liber (tehdy 1,9 miliardy korun) a stala se ve své době čtvrtým nejdražším dílem na světě a absolutně nejdražším dílem prodaným v aukci.

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

velký formát
119670. Kráčející muž - 184 cm!
Zbývá:26 dnů, 23 hodin
Konec dražby:31.07.2024 21:10:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:14 000 Kč