Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 126 cm

Bronz, celková výška 126 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo velký formát
121228. Benátčanka
Dražba ukončena:28.08.2024 20:29:25
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:38 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
38 000 Kč 28.08.2024 20:26:25 3425
37 000 Kč 28.08.2024 20:26:12 15698
36 000 Kč 28.08.2024 20:22:43 3425
35 000 Kč 28.08.2024 20:22:32 15698
34 000 Kč 28.08.2024 20:16:39 3425
33 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:35) 11023
33 000 Kč 28.08.2024 20:16:36 3425
32 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:31) 11023
31 000 Kč 28.08.2024 20:16:32 3425
30 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:27) 11023
29 000 Kč 28.08.2024 20:16:28 3425
28 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:23) 11023
27 000 Kč 28.08.2024 20:16:24 3425
26 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:19) 11023
25 000 Kč 28.08.2024 20:16:20 3425
24 000 Kč limit (28.08.2024 20:16:14) 11023
23 000 Kč 28.08.2024 20:16:10 3425
22 000 Kč 28.08.2024 18:48:31 235
21 000 Kč 28.08.2024 11:55:30 3425
20 000 Kč 28.08.2024 11:35:52 1003
19 000 Kč 27.08.2024 8:01:12 5983
18 000 Kč 25.08.2024 21:16:10 235
17 000 Kč 23.08.2024 12:00:42 5896
16 000 Kč limit (22.08.2024 11:09:49) 12503
16 000 Kč 22.08.2024 11:09:50 235
15 000 Kč limit (18.08.2024 23:58:55) 12503
14 000 Kč 18.08.2024 10:19:08 3425
13 000 Kč 18.08.2024 9:23:14 235
12 000 Kč 15.08.2024 21:30:32 1003
11 000 Kč 10.08.2024 9:49:13 12503
10 000 Kč limit (10.08.2024 9:49:12) 8210
9 500 Kč limit (09.08.2024 20:44:46) 8210
9 000 Kč 09.08.2024 20:44:47 6323
8 500 Kč limit (09.08.2024 18:25:44) 8210
8 000 Kč 09.08.2024 18:25:45 3425
7 500 Kč 08.08.2024 16:21:51 8210
7 000 Kč 04.08.2024 17:44:41 5990
6 500 Kč 03.08.2024 13:22:28 10921
6 000 Kč 02.08.2024 6:33:06 3425
5 500 Kč 02.08.2024 6:24:29 12105
5 000 Kč 02.08.2024 1:42:05 5536