Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

Bronz, 49 cm. Signováno Giacometti.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Novodobý odlitek. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 49 cm

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
121242. Benátčanka
Dražba ukončena:28.08.2024 20:54:54
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 28.08.2024 20:51:54 8210
11 000 Kč 28.08.2024 20:51:39 15365
10 000 Kč 28.08.2024 20:49:43 8210
9 500 Kč 28.08.2024 20:48:49 15365
9 000 Kč 28.08.2024 20:48:13 8210
8 500 Kč 28.08.2024 20:47:24 15365
8 000 Kč 28.08.2024 20:47:04 8210
7 500 Kč 28.08.2024 20:46:15 15365
7 000 Kč 28.08.2024 20:45:55 8210
6 500 Kč 28.08.2024 20:45:00 15365
6 000 Kč 28.08.2024 20:44:42 8210
5 500 Kč 28.08.2024 20:42:17 15365
5 000 Kč limit (28.08.2024 20:42:04) 8210
5 000 Kč 28.08.2024 20:42:05 15365
4 900 Kč limit (28.08.2024 20:41:57) 8210
4 800 Kč 28.08.2024 20:41:58 15365
4 700 Kč limit (28.08.2024 20:41:28) 8210
4 600 Kč 28.08.2024 20:41:29 15365
4 500 Kč limit (28.08.2024 20:41:17) 8210
4 400 Kč 28.08.2024 20:41:18 15365
4 300 Kč limit (28.08.2024 20:40:25) 8210
4 200 Kč 28.08.2024 20:40:26 875
4 100 Kč limit (28.08.2024 20:40:16) 8210
4 000 Kč 28.08.2024 20:39:52 358
3 900 Kč 28.08.2024 20:39:02 15365
3 800 Kč 28.08.2024 20:26:05 3425
3 700 Kč 28.08.2024 19:26:32 1217
3 600 Kč 28.08.2024 14:30:18 8210
3 500 Kč 28.08.2024 14:17:25 585
3 400 Kč 27.08.2024 8:01:53 5983
3 300 Kč 21.08.2024 15:53:30 585
3 200 Kč 19.08.2024 18:55:47 8210
3 100 Kč 11.08.2024 22:05:44 12503
3 000 Kč 02.08.2024 1:42:28 5536