Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 49 cm

Bronz, celková výška: 49 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
115478. Benátčanka
Dražba ukončena:29.05.2024 20:32:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč 29.05.2024 20:27:45 587
13 000 Kč 29.05.2024 7:42:03 9364
12 000 Kč 28.05.2024 17:14:52 15216
11 000 Kč limit (28.05.2024 17:14:36) 9364
10 000 Kč 28.05.2024 17:14:37 15216
9 500 Kč 28.05.2024 5:20:27 9364
9 000 Kč 26.05.2024 8:16:50 15216
8 500 Kč limit (20.05.2024 22:08:43) 9364
8 500 Kč 20.05.2024 22:08:44 3626
8 000 Kč limit (20.05.2024 22:08:27) 9364
7 500 Kč 20.05.2024 22:08:28 3626
7 000 Kč limit (19.05.2024 9:06:52) 9364
6 500 Kč 19.05.2024 9:06:53 3999
6 000 Kč limit (19.05.2024 9:06:48) 9364
5 500 Kč 19.05.2024 9:06:49 3999
5 000 Kč limit (19.05.2024 9:06:43) 9364
4 900 Kč 19.05.2024 9:06:44 3999
4 800 Kč limit (19.05.2024 9:06:39) 9364
4 700 Kč 19.05.2024 9:06:40 3999
4 600 Kč limit (16.05.2024 21:25:09) 9364
4 500 Kč 16.05.2024 21:25:10 5536
4 400 Kč 02.05.2024 12:36:54 9364
4 300 Kč 02.05.2024 12:07:05 5262
4 200 Kč limit (02.05.2024 12:06:57) 9364
4 100 Kč 02.05.2024 12:06:58 5262
4 000 Kč limit (02.05.2024 12:06:51) 9364
3 900 Kč 02.05.2024 12:06:52 5262
3 800 Kč limit (02.05.2024 12:06:37) 9364
3 700 Kč 02.05.2024 12:06:38 5262
3 600 Kč limit (30.04.2024 17:53:15) 9364
3 500 Kč 30.04.2024 17:53:16 10207
3 400 Kč limit (29.04.2024 12:57:43) 9364
3 300 Kč 29.04.2024 12:57:44 5807
3 200 Kč limit (29.04.2024 12:57:37) 9364
3 100 Kč 29.04.2024 12:57:38 5807
3 000 Kč limit (26.04.2024 12:56:00) 9364