Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 49 cm. značeno Giacometti.

Pozn.: Pozdější odlitek.

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
94593. Benátčanka
Dražba ukončena:31.05.2023 20:12:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 31.05.2023 19:56:09 604
12 000 Kč 25.05.2023 6:48:13 3425
11 000 Kč limit (19.05.2023 20:22:41) 8318
10 000 Kč limit (19.05.2023 20:22:40) 12503
9 000 Kč limit (19.05.2023 20:22:32) 8318
8 500 Kč limit (19.05.2023 20:22:31) 12503
7 500 Kč limit (19.05.2023 20:22:24) 8318
7 000 Kč limit (19.05.2023 20:22:23) 12503
6 000 Kč limit (19.05.2023 20:22:14) 8318
5 500 Kč limit (19.05.2023 20:22:13) 12503
4 900 Kč limit (19.05.2023 20:22:05) 8318
4 800 Kč limit (19.05.2023 20:22:04) 12503
4 600 Kč limit (19.05.2023 20:21:58) 8318
4 500 Kč limit (19.05.2023 20:21:57) 12503
4 300 Kč limit (19.05.2023 20:21:50) 8318
4 200 Kč 19.05.2023 20:21:51 12503
4 100 Kč limit (19.05.2023 20:21:43) 8318
4 000 Kč limit (19.05.2023 20:21:42) 12503
3 800 Kč limit (19.05.2023 20:21:35) 8318
3 700 Kč limit (19.05.2023 20:21:34) 12503
3 500 Kč limit (19.05.2023 20:21:26) 8318
3 400 Kč 19.05.2023 20:21:27 12503
3 300 Kč limit (18.05.2023 19:29:01) 8318
3 200 Kč 18.05.2023 15:06:15 604
3 100 Kč 17.05.2023 0:43:57 4125
3 000 Kč limit (15.05.2023 23:49:13) 12503
2 900 Kč 15.05.2023 23:49:14 3113
2 800 Kč limit (15.05.2023 19:09:29) 12503
2 700 Kč 15.05.2023 19:09:30 831
2 600 Kč limit (15.05.2023 0:03:10) 12503
2 500 Kč 14.05.2023 13:34:14 10207
2 400 Kč 12.05.2023 20:45:48 1331
2 300 Kč 12.05.2023 17:31:37 12753
2 200 Kč 12.05.2023 10:15:03 3743
2 100 Kč limit (06.05.2023 19:10:21) 12503
2 100 Kč 06.05.2023 19:10:22 831
2 000 Kč limit (06.05.2023 0:24:54) 12503
1 900 Kč 05.05.2023 13:21:52 5807
1 800 Kč 04.05.2023 11:46:07 1331
1 700 Kč 04.05.2023 9:16:21 5290
1 600 Kč 03.05.2023 22:22:56 5536
1 500 Kč 02.05.2023 21:30:47 5290
1 400 Kč limit (02.05.2023 21:30:37) 5420
1 400 Kč 02.05.2023 21:30:38 5290
1 300 Kč limit (01.05.2023 16:11:41) 5420
1 200 Kč 01.05.2023 11:19:39 10207
1 100 Kč 30.04.2023 8:57:59 3113
1 000 Kč 28.04.2023 13:36:21 7315