Alberto Giacometti

56175. BENÁTČANKA - VÝŠKA 183 CM !!!

popis: Bronz, výška 183 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Pozdější odlitek.

 

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

 

dražba ukončena: 24.02.2021 22:09:13

vyvolávací cena: 3 000 Kč

vydraženo za: 150 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
150 000 Kč 24.02.2021 22:04:13 5541
140 000 Kč 24.02.2021 22:03:15 1024
130 000 Kč 24.02.2021 21:58:49 5541
120 000 Kč 24.02.2021 21:56:07 2412
110 000 Kč 24.02.2021 21:53:28 5541
100 000 Kč 24.02.2021 21:52:38 4142
95 000 Kč 24.02.2021 21:50:27 5541
90 000 Kč 24.02.2021 21:50:12 4142
85 000 Kč 24.02.2021 21:49:13 2860
80 000 Kč 24.02.2021 21:48:55 5541
75 000 Kč 24.02.2021 21:47:58 2860
70 000 Kč 24.02.2021 21:45:36 2412
65 000 Kč 17.02.2021 10:11:12 1632
60 000 Kč 16.02.2021 15:20:37 2412
55 000 Kč 15.02.2021 17:09:27 235
50 000 Kč limit (10.02.2021 18:45:09) 1003
50 000 Kč 10.02.2021 18:45:10 1632
49 000 Kč limit (10.02.2021 18:44:59) 1003
48 000 Kč limit (10.02.2021 18:44:58) 1632
46 000 Kč limit (10.02.2021 15:16:28) 1003
45 000 Kč limit (10.02.2021 15:16:27) 1632
37 000 Kč limit (09.02.2021 20:33:41) 1632
36 000 Kč 09.02.2021 12:59:57 1195
35 000 Kč limit (09.02.2021 12:59:29) 1632
34 000 Kč 09.02.2021 12:59:30 1195
33 000 Kč limit (09.02.2021 12:59:25) 1632
32 000 Kč 09.02.2021 12:59:26 1195
31 000 Kč limit (09.02.2021 12:59:21) 1632
30 000 Kč 09.02.2021 12:59:22 1195
29 000 Kč limit (09.02.2021 9:34:27) 1632
28 000 Kč 09.02.2021 9:34:28 777
27 000 Kč limit (08.02.2021 20:41:27) 1632
26 000 Kč 08.02.2021 20:41:28 1720
25 000 Kč limit (08.02.2021 12:12:41) 1632
24 000 Kč 08.02.2021 12:12:42 1195
23 000 Kč limit (08.02.2021 12:12:10) 1632
22 000 Kč 08.02.2021 12:12:11 1195
21 000 Kč limit (08.02.2021 12:11:23) 1632
20 000 Kč 08.02.2021 12:11:24 2970
19 000 Kč limit (08.02.2021 12:10:36) 1632
18 000 Kč 08.02.2021 12:10:37 2970
17 000 Kč limit (08.02.2021 8:31:12) 1632
16 000 Kč 08.02.2021 0:00:25 1195
15 000 Kč limit (08.02.2021 0:00:19) 6234
15 000 Kč 08.02.2021 0:00:20 1195
14 000 Kč limit (07.02.2021 20:02:39) 6234
13 000 Kč 07.02.2021 14:15:48 777
12 000 Kč 06.02.2021 18:08:09 2412
11 000 Kč 04.02.2021 14:52:33 1195
10 000 Kč 03.02.2021 17:14:05 5990
9 500 Kč 02.02.2021 20:25:18 841
9 000 Kč 02.02.2021 16:09:40 604
8 500 Kč 02.02.2021 13:15:00 6504
8 000 Kč 02.02.2021 11:09:03 6234
7 500 Kč 01.02.2021 15:25:23 6504
7 000 Kč 01.02.2021 9:48:37 3229
6 500 Kč 31.01.2021 17:48:31 6504
6 000 Kč limit (31.01.2021 17:48:20) 5990
5 500 Kč 31.01.2021 17:48:21 6504
5 000 Kč limit (31.01.2021 17:48:10) 5990
4 900 Kč 31.01.2021 17:48:11 6504
4 800 Kč limit (31.01.2021 17:48:03) 5990
4 700 Kč 31.01.2021 17:48:04 6504
4 600 Kč limit (31.01.2021 17:47:49) 5990
4 500 Kč 31.01.2021 17:47:50 6504
4 400 Kč limit (31.01.2021 17:47:31) 5990
4 300 Kč 31.01.2021 17:47:32 6504
4 200 Kč limit (31.01.2021 17:33:53) 5990
4 100 Kč 31.01.2021 15:25:18 2249
4 000 Kč 30.01.2021 22:22:13 8092
3 900 Kč 30.01.2021 18:09:48 6504
3 800 Kč 30.01.2021 8:22:37 7005
3 700 Kč 30.01.2021 0:27:01 5206
3 600 Kč 29.01.2021 23:10:47 659
3 500 Kč 29.01.2021 14:51:21 1632
3 400 Kč 29.01.2021 14:16:31 6504
3 300 Kč 29.01.2021 12:38:10 3229
3 200 Kč 29.01.2021 8:08:47 7005
3 100 Kč 29.01.2021 7:48:39 4966
3 000 Kč 28.01.2021 22:43:45 849