Odlitek masivního sousoší z tmavě patinovaného bronzu na kamenném podstavci. Signováno na podstavci.
Rozměry:
Délka: 55cm
Výška: 53cm
Váha: 33kg
o autorovi: Francouzský sochař a učitel slavného sochaře Augusta Rodina. Byl ve své době proslulý širokou škálou svých děl - od střízlivých pomníků po domácí ozdoby (pochodně a stolní prvky). Získal ohlas u kritiků a státní podporu nad takovými památkami, jako je jeho mramorový Mesiáš z roku 1867 a vyvolal vášnivou debatu se svými postavami smyslných žen v salonu, jako je Angélique. Byl mistrem anatomie a charakterizace, velmi vyhledávaným portrétistou. Byl také hlavní silou v pozadí založení v šedesátých letech 19. století, co se později stalo Uměleckoprůmyslovým muzeem, institucí, která zvýšila status užitého umění ve Francii. Za svou roli v této funkci byl jmenován důstojníkem Čestné legie v roce 1855 a dále povýšen v roce 1867.
Jeho slavný žák Auguste Rodin mu pomáhal v Bruselu v roce 1871 na Caryatides of the new Bourse.
Jeho díla dosahují na aukcích velmi vysokých částek.