Olej na kartonu, 50x35 cm. Signováno vpravo dole A. Wiesner. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Obraz talentovaného umělce, jehož život a tvorba byly krutě předčasně ukončeny kvůli jeho židovskému původu v nacistickém koncentračním táboře. Adolf Wiesner s oblibou obrazoval náladové krajiny, jak je tomu také na představeném díle. Prosluněná cesta vzrostlou alejí je ukázkou mistrovsky zvládnuté malby, práce využívající hry světla a stínu, do které autor vtiskl atmosféru poklidu, který příroda skýtá. Díla tohoto autora se neobjevují na trhu s uměním příliš často. Doporučujeme nejen jako dílo sběratelské, ale také investiční.
o autorovi: 1871 - 1942
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Pirnera, pak drážďanskou u prof. Pohle a v Mnichově u prof. Seitze. Po návratu do Prahy patřil k prvním žákům prof. Hynaise. Rotschildova cestovní cena mu umožnila odcestovat do Paříže, kde pobýval deset let. Po návratu se stal jedním z předních pražských portrétistů, nejoblíbenější však byly jeho melancholické náladové krajiny a žánrové výjevy. Zemřel v koncentračním táboře Terezín.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 72 000 Kč.