Adolf Vondra - Turecké lázně

Nejdelší strana: 105 cm

Olej na plátně, 100x85 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Pozn.: Rámováno v rámařství Brůžek.

o autorovi: 1932
Malíř, ilustrátor, scénograf. Studoval na SPŠ keramické v Bechyni a na AVU v Praze u V. Sychry. Studijně pobýval v Salcburku u O. Kokoschky. Ve volné tvorbě se věnoval figurální malbě, kresbě, ilustraci. Navrhoval výzdobu kulturního domu v Děčíně a Městského divadla v Novém Boru. Pro divadelní hry navrhoval scénu, ilustroval knihy. Byl členem Skupiny 58 a od r. 1991 také SVU Mánes. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách GVU Náchod, MU Hradec Králové, AJG v Hluboké n. Vltavou, PNP Praha a jinde.

doporučujeme
119865. Turecké lázně
Zbývá:28 dnů, 0 hodin
Konec dražby:01.08.2024 21:54:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 700 Kč