Adolf Petříček - Pohled na Pražský hrad

Olej na kartonu, 60x80 cm. Signováno vpravo dole A. Petříček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Karton vyboulen.

Nejdelší strana: 97 cm

o autorovi: 1883 – 1943
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval pražskou Akademii u prof. F Ženíška. Zabýval se hlavně figurální malbou a portréty, známé jsou i jeho krajiny. Redigoval obrazovou část časopisu Světozor v Praze, ilustroval další časopisy. Jako grafickou techniku nejčastěji používal lept. Vyučoval také na typografické škole.

75004. Pohled na Pražský hrad
Dražba ukončena:27.03.2022 21:35:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč