Adolf Novák - Za vsí

Olej na plátně, 46x61 cm. Signováno vpravo dole Novák 69. Rámováno.

Nejdelší strana: 89 cm

o autorovi: 1912 – 1990
Malíř, grafik, fotograf. Studoval na AVU v Praze u J. Loukoty a W. Nowaka. Byl členem umělecké skupiny Linie a také členem avantgardní fotografické skupiny Fotolinie. V průběhu života ve svém malířském díle přecházel od figurální tvorby přes zátiší až ke krajině, zprvu jako fauvista, později cézannovským stylem výstavby obrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha, MG Brno (foto), AJG v Hluboké n. Vltavou a jinde.

128034. Za vsí
Dražba ukončena:03.11.2024 20:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 03.11.2024 18:51:52 2475
1 000 Kč 03.11.2024 8:05:01 14507