Olej na plátně, 43x75 cm. Signováno vlevo dole Áda Novák. Rámováno.
Nejdelší strana: 89 cm
o autorovi: 1912 – 1990
Malíř, grafik, fotograf. Studoval na AVU v Praze u J. Loukoty a W. Nowaka. Byl členem umělecké skupiny Linie a také členem avantgardní fotografické skupiny Fotolinie. V průběhu života ve svém malířském díle přecházel od figurální tvorby přes zátiší až ke krajině, zprvu jako fauvista, později cézannovským stylem výstavby obrazu. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha, MG Brno (foto), AJG v Hluboké n. Vltavou a jinde.