Adolf Born

67907. Slavnostní večeře Spolku českých bibliofilů

popis: Litografie, 14x10 cm. Signováno dole uprostřed A. Born. Dvojlist. Pozvánka na večeři.

Pozn.: Signováno pravděpodobně ne rukou autora.

o autorovi: 1930 - 2016
Narodil se v Českých Velenicích. Studoval PFUK a UMPRUM v Praze u prof. Pelce. Zabýval se především ilustrací a karikaturou. Roku 1964 se zúčastnil světové výstavy karikatur v Montrealu. V roce 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava a tvoří s nimi animované filmy, které jsou velice úspěšné i v zahraničí. Obdržel více jak 30 vyznamenání a cen za ilustrace (Highly Commended H.Ch. Andersen IBBY,...). Oceněn byl také za karikaturu, kresby a animovaný film. Dohromady tedy obdržel na 80 cen a vyznamenání u nás a ve světě. V letech 1955-1994 ilustroval 362 knih, výtvarně se podílel na 64 filmech a vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Účastnil se přes 200 výstav u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

zbývá: 8 dnů, 18 hodin

konec dražby: 24.10.2021 20:46:00

vyvolávací cena: 500 Kč

Předmět ještě nebyl dražen