Kombinovaná technika-kvaš, kresba a litografický přetisk pro litografii 45x55 cm, nesignováno. Vzadu přeškrtlé litografie 43x24 cm a 2x 18x23 cm. Nesignováno. Volný list. V krajích mírně poškozeno mimo obrazovou část.
Finální litografie podle původní předlohy 45x55 cm. Nesignováno. Volný list.
Pozn.: Obě práce pochází z pozůstalosti po grafikovi Janu Junkovi spolupracovníkovi a příteli Adolfa Borna ze 70-90 let. Díla poskytl přímý potomek Jana Junka.
Toto poutavé dílo s typickými rysy nezaměnitelného projevu Adolfa Borna k divákovi promlouvá jemnou poetikou figurálního výjevu, ve kterém se vyjevuje autorův pozorovatelský talent a zároveň schopnost přepsat realitu v souladu s vlastní imaginací do podoby jakési osobité vizuální povídky. Na malované předloze i na grafickém listu jako takovém se zřetelně uplatňuje charakteristická stylizace, která dílu propůjčuje příznačnou vizuální sdílnost. Po formální stránce výjev v obou případech zachovává jasnou centrální kompozici se zřetelným a nekomplikovaným rozvržením motivů. Jeho ústředí tvoří mohutná tvář muže v klobouku se ženou, kteří pozornost zaujatě věnují dění přes sebou, jako by se jeho zdrojem stával divák sám. Výrazovou sílu ovšem dílům dodává zejména zmíněné výtvarné zpracování. Bornovu charakteristickou mluvu zastupují tvary obličejů i svérázné podání fyziognomických detailů, stejně jako výrazy tváří a způsob, jak spolu postavy komunikují. Díla navíc pozoruhodným způsobem vypovídají o procesu převodu předlohy do grafiky a nesou jasnou stopu autorova výtvarného myšlení. Jejich koupě představuje naprosto unikátní sběratelskou příležitost.
o autorovi: 1930 - 2016
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.