Adolf Born

64209. Napoleon Bonaparte

popis: Litografie, 14x11 cm. Signováno vpravo dole tužkou A. Born. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1930 - 2016
Narodil se v Českých Velenicích. Studoval PFUK a UMPRUM v Praze u prof. Pelce. Zabýval se především ilustrací a karikaturou. Roku 1964 se zúčastnil světové výstavy karikatur v Montrealu. V roce 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava a tvoří s nimi animované filmy, které jsou velice úspěšné i v zahraničí. Obdržel více jak 30 vyznamenání a cen za ilustrace (Highly Commended H.Ch. Andersen IBBY,...). Oceněn byl také za karikaturu, kresby a animovaný film. Dohromady tedy obdržel na 80 cen a vyznamenání u nás a ve světě. V letech 1955-1994 ilustroval 362 knih, výtvarně se podílel na 64 filmech a vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Účastnil se přes 200 výstav u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

dražba ukončena: 15.09.2021 20:03:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč