Adolf Born - "Grafika"

Sítotisk, 60x38 cm, nesignováno, rám, zaskleno.

1930, České Velenice
Student PFUK a UMPRUM v Praze (prof. A. Pelc). Zabývá se především ilustrací a karikaturou. Roku 1964 se zúčastni světové výstavy karikatur v Montrealu. V roce 1972 se stáva členem týmu Macourek - Born - Doubrava a tvoří s nimi animované filmy, které jsou velice úspěšné i v zahraničí. Obdržel více jak 30 vyznamenání a cen za ilustrace (Hghly Commended H.Ch. Andersen IBBY,...). Oceněn byl také za karikaturu, kresby a animovaný film. Dohromady tedy obdržel na 80 cen a vyznamenání u nás a ve světě. V letech 1955-1994 ilustroval 362, výtvarně se podílel na 64 filmech a vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla. Účastnil se přes 200 výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Mírně poškozeno.

4434. "Grafika"
Dražba ukončena:30.03.2016 18:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 04.03.2016 18:31:58 51