Adolf Alex Zahel - Zátoka v Saint Tropez

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně,  40 x 56 cm. Signováno vpravo dole. Rámováno ve francouzské dobové umělecké liště s patinovaným stříbrným povrchem, ozdobená vnitřním ornamentálním pruhem ve stylu art deco.

Poznámka současného majitele: Atmosféra pobřeží s plachetnicemi před bouří je autorem věrně zachycená za použití barevného spektra vzájemně se prolínajících barevných odstínů přicházejících z nebe až na mořskou hladinu, využívajících lomu světleného toku vznikajícího na hladině. Toto propojení náročné světelné škály je pro mnoho umělců velmi těžké, proto děl s touto atmosférou bouře nad mořem se mnoho neobjevuje. Dílo původně pochází ze sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Výjimečné a kvalitní galerijní dílo s velkým investičním potenciálem! Rare!

o autorovi: 1888-1958

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

107440. Zátoka v Saint Tropez
Dražba ukončena:20.12.2023 19:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč