Kvalitní malíř 1. poloviny 20. stol. - Abstrakce

Olej na plátně, 49x65 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 75 cm

Předložená malba představuje kvalitní abstraktní dílo s pozoruhodným formálním i barevným řešením. Obrazovou plochu zaujímá hustá síť vzájemně propojených tvarů, které zcela zaplňují prostor. Formy částečně navozují dojem plasticity tak, že se jakoby samy pohybují směrem do hloubi obrazu. Jednoznačnou kvalitou díla je velice zdařilé barevné řešení založené na tmavých teplých odstínech, které podporují kompaktní působení celé kompozice. K účinku celistvosti a dynamiky přispívají i kaligrafické tahy černou a místně aplikované akcenty sytou červenou. Jde o dílo, které vypovídá o autorově bytostně tvarovém myšlení a o schopnosti vyjádřit jej prostředky bez zastoupení figurativní složky. Malbu lze právem řadit mezi hodnotná výtvarná díla s nepopiratelnou hodnotou.

Kvalitní malíř 1. poloviny 20. stol.
112843. Abstrakce
Dražba ukončena:27.03.2024 21:40:02
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč