Vladan Špaček

67101. Ze světla do tmy

popis: Olej na plátně, 80x80 cm. Signováno vpravo dole Špaček 2021. Rámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru umělce.

o autorovi: 1964
Narozen v Opavě. Vystudoval SZŠ. Posléze přijal angažmá v Armádě kde působil do roku1988. Po revoluci se stal pilotem a létal jako instruktor v leteckých školách. Později studoval na ČVUT Fakulta Jaderná, katedra ionizujícího záření. Dále prodělal odborné kurzy na Matematicko Fyzikální fakultě a na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity. Začal studovat na Teologické fakultě Jihočeské univerzity a po zhoršení zdravotního stavu studium ukončil. Malovat začal před vojnou a učil se v ateliéru u malíře Kurovského na pražském hradě. Tam si zamiloval Sueralismus a Naivizmus. Oslovily ho autoři ,jako Salvátor Dalí, Jack Vettriáno. Vystavoval v Prachaticích, Vimperku, Malostranské Besedě Praha, Pitomé kavárně Praha, Galerie of art Meinheim. Díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách. Několikrát byla použita jako dekorace ve filmové tvorbě. Na aukčním trhu má svou premiéru.

zbývá: 7 dnů, 12 hodin

konec dražby: 27.10.2021 20:04:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 100 Kč

1 100 Kč 14.10.2021 20:49:22 7276
1 000 Kč 02.10.2021 17:54:39 8505