Výjimečný náhrdelník s velkými vzácnými tanzanity o váze 55,75 ct vynikne při každé příležitosti a je nádherným dárkem pro vás nebo vaše blízké. Sběratelský kus.
Hlavní kameny: přírodní Tanzanity 74 ks
Tvar/brus: Round Mixed
hmotnost: 55,75 ct
barva: Violetish Blue
čistota: Transparent
Materiál šperku: 14 kt bílé zlato
hmotnost hrubá: 30,24 g
velikost: 43,5 cm
stav: nový, nenošený
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikát:
Gemological Centre Israel (G.C.I.)
Odhad ceny dle znalce 22.000,- Euro
Tanzanity jsou úžasné drahokamy pojmenované podle Tanzanie, v níž leží jejich jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safírů, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a i cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století. Tanzanity jsou stále více vyhledávanými drahokamy a jejich ceny neustále rostou.