Na zakázku vyrobený jedinečný šperk zdůrazňující svého majitele.
Hlavní kameny: náhrdelník / přívěs
přírodní Tanzanity
tvar/brus: Pear Mixed / Pear and Emerald
hmotnost: 61,55 ct / 2,60 ct
barva: Violetish Blue / Bluish Purple
čistota: Transparent – Eye Clean-Lightly Included / Transparent
přírodní Diamanty
tvar/brus: Round Brilliant / Excellent – Very Good
hmotnost: 0,10 ct
barva: F-G
čistota: VS1-SI1
materiál šperku: 14 kt bílé zlato
hmotnost hrubá: 26,95 g
velikost přívěsu: 1,3 cm
velikost náhrdelníku: 43,5 cm
stav: nový, nenošený
v kazetě
Puncováno
Certifikát Gemewizard Gemological Laboratory (GWLab)
Certifikát Antwerp International Gemological Laboratories (AIG Israel)
Odhad ceny 37.000,- Euro
Tanzanit je úžasný drahokam pojmenovaný podle Tanzanie, v níž leží jeho jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safíru, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století. Tanzanity jsou stále více vyhledávanými drahokami a jejich ceny neustále rostou.