Od 19.století do první pol. 20. století, několik i pozdějších. Jar. Benda, Běla Horníčková, Růžena Jesenská, Václav Vydra, Zd. Nejedlý, Dr. Karel Baxa, Jar. John, Jar. Šváb, Jiří Kotalík, Zd. Wirth, aj., také dopisy krajanů z Ameriky z 19. a poč. 20. stol.