.. - Medaile a relikvie slávisty Karla Průchy za Středoevropský pohár 1931, zlato 585/1000, hrubá hmotnost 22,05g

Medaile získána přímo z rodiny známého slávistického spielmachra Karla Průchy. Karel Průcha (23. srpna 1914, Praha – 21. srpna 1981) byl český fotbalista, střední záložník, československý reprezentant. Medaile je datována rokem 1931 i když byla vysoutěžena 1938, 1931 bylo totiž 5. výročí založení poháru který se rozrostl do podoby která byla i v roce 1938. Ve spolupráci s muzeem fotbalové Slavie byly dohledány veškeré informace. Zajímavostí je že Slavia vyhrála středoevropský pohár jen jednou v historii klubu a v držení bohužel nemá ani jednu tuto medaili. Součástí položky je zlatý řetízek se šťastným číslem Karla Průchy, číslem 5. Dále Pláničkova kniha Když chytal Plánička, kde Karlovi nakreslil jeho karikaturu a připsal věnování. Dále dvě zarámované klubové fotografie, jedna včetně podpisů spoluhráčů z týmu. Položka obsahuje i sportovní odznaky, tři soukromé dopisy a jednu rodinnou fotografii. Vše bylo do aukce svěřeno jako pozůstalost, synem Vojtou Průchou a manželkou Lenkou Wlasákovou. Pozn.: Přiložena výdejová boleta Puncovního úřadu.

vydraženo top
..
85368. Medaile a relikvie slávisty Karla Průchy za Středoevropský pohár 1931, zlato 585/1000, hrubá hmotnost 22,05g
Dražba ukončena:02.11.2022 20:46:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:40 000 Kč