.. - Luxusní prsten s 1,50 ct tanzanity a 1,09 ct fancy color diamanty, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 5,818 g

Hlavní kameny: přírodní Tanzanity

tvar/brus: smíšený oválný

hmotnost: 1,50 ct

barva: fialově modrá

čistota: průhledné

Boční kameny: přírodní Diamanty

tvar/brus: kulatý briliantový

hmotnost: 1,09 ct

barva: růžová

čistota: SI2-I2

Materiál šperku: 14 kt růžové zlato

Hmotnost hrubá: 5,818 g

velikost prstenu: 53-54

stav: nový, nenošený

v krabičce

Puncováno

Certifikát Gemewizard Gemological Laboratory (GWLab)

Odhad ceny dle znalce 11.000,- Euro

Tanzanit je úžasný drahokam pojmenovaný podle Tanzanie, v níž leží jeho jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safíru, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století.

Barevné Diamanty jsou vzácné, představují méně než 2 % celkové produkce diamantů a jejich cena neustále roste.

..
103009. Luxusní prsten s 1,50 ct tanzanity a 1,09 ct fancy color diamanty, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 5,818 g
Dražba ukončena:04.10.2023 22:41:52
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:40 000 Kč