Hlavní kameny: přírodní Tanzanity
tvar/brus: smíšený oválný
hmotnost: 1,50 ct
barva: fialově modrá
čistota: průhledné
Boční kameny: přírodní Diamanty
tvar/brus: kulatý briliantový
hmotnost: 1,09 ct
barva: růžová
čistota: SI2-I2
Materiál šperku: 14 kt růžové zlato
Hmotnost hrubá: 5,818 g
velikost prstenu: 53-54
stav: nový, nenošený
v krabičce
Puncováno
Certifikát Gemewizard Gemological Laboratory (GWLab)
Odhad ceny dle znalce 11.000,- Euro
Tanzanit je úžasný drahokam pojmenovaný podle Tanzanie, v níž leží jeho jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safíru, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století.
Barevné Diamanty jsou vzácné, představují méně než 2 % celkové produkce diamantů a jejich cena neustále roste.