Hlavní kámen: přírodní Diamant 1 ks
tvar: Round Brilliant
brus/lesk/symetrie: Fair-Very Good-Very Good
hmotnost: 0,81 ct
barva: Natural Fancy Vivid Orange Yellow
čistota: I1
Materiál šperku: 18 kt bílé zlato
hmotnost hrubá: 2,94 g
velikost: 53,5
stav: nový, nenošený
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikát Antwerp Laboratory for Gemstone Testing (ALGT)
Odhad ceny dle znalce 5.000,- Euro
Nejvíce ceněné diamanty jsou většinou barevné diamanty s označením barvy natural fancy vivid – natural fancy v certifikátu, který je vystavený k tomuto šperku. Jejich ceny dosahují velmi vysokých částek.