Nejvíce ceněné diamanty jsou většinou barevné diamanty s označením barvy „natural fancy vivid“ v certifikátu, který je vystavený pro každý kámen zvlášť jako u tohoto šperku. Jejich ceny dosahují velmi vysokých částek.
Hlavní kámen: přírodní Diamant 1 ks
tvar: Round Brilliant
brus: Good-Excellent-Good
hmotnost: 0,59 ct
barva: Natural Fancy Vivid Yellowish Orange
čistota: SI2
Materiál šperku: 18 kt bílé zlato
hmotnost hrubá: 3,10 g
velikost: 54
stav: nový, nenošený
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikáty:
HRD Antwerp – Natural Diamond Identification Report
Antwerp Laboratory for Gemstone Testing (ALGT)
Odhad ceny dle znalce 8.500,- Euro
Diamanty jsou nejznámější a nejcennější drahokamy na světě. Jedná se o extrémně tvrdý a výjimečně lesklý minerál. Přírodní barevné diamanty jsou vzácné, představují méně než 2 % celkové produkce diamantů a jejich cena neustále roste.