.. - Luxusní náušnice s 3,01 ct tanzanity a 0,10 ct diamanty, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 4,232 g

Hlavní kameny: přírodní Tanzanity

tvar/brus: smíšený kulatý, oválný, slza

hmotnost: 3,01 ct

barva: fialově modrá

čistota: průhledné

Boční kameny: přírodní Diamanty

tvar/brus: kulatý briliantový

hmotnost: 0,10 ct

barva: G-J

čistota: SI2-I1

Materiál šperku: 14 kt bílé zlato

Hmotnost hrubá: 4,232 g

velikost náušnic: 3 cm

stav: nové, nenošené

v krabičce

Puncováno

Certifikát Gemewizard Gemological Laboratory (GWLab)

Odhad ceny dle znalce 3.300,- Euro

Tanzanit je úžasný drahokam pojmenovaný podle Tanzanie, v níž leží jeho jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safíru, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století.

..
102866. Luxusní náušnice s 3,01 ct tanzanity a 0,10 ct diamanty, zlato 585/1000, značeno platnou puncovní značkou "labuť", hrubá hmotnost 4,232 g
Dražba ukončena:04.10.2023 20:28:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:38 000 Kč