Hlavní kameny: přírodní Tanzanity
tvar/brus: smíšený kulatý, oválný, slza
hmotnost: 3,01 ct
barva: fialově modrá
čistota: průhledné
Boční kameny: přírodní Diamanty
tvar/brus: kulatý briliantový
hmotnost: 0,10 ct
barva: G-J
čistota: SI2-I1
Materiál šperku: 14 kt bílé zlato
Hmotnost hrubá: 4,232 g
velikost náušnic: 3 cm
stav: nové, nenošené
v krabičce
Puncováno
Certifikát Gemewizard Gemological Laboratory (GWLab)
Odhad ceny dle znalce 3.300,- Euro
Tanzanit je úžasný drahokam pojmenovaný podle Tanzanie, v níž leží jeho jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safíru, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století.