Hlavní kameny: přírodní Tanzanity
tvar/brus: Round Brilliant / Emerald / Very Good
hmotnost: 2,80 ct
barva: Blue
čistota: Transparent
Boční kameny: přírodní Diamanty
tvar/brus: Round Brilliant
hmotnost: 0,88 ct
barva: E-G
čistota: VS1-SI1
Materiál šperku: 14 kt bílé zlato
Hmotnost hrubá: 4,68 g
velikost náušnic: 2 cm
stav: nové, nenošené
v krabičce
Puncováno
Certifikát Antwerp International Gemological Laboratories (AIG Israel)
Odhad ceny 3.600,- Euro
Tanzanity jsou úžasné drahokamy pojmenované podle Tanzanie, v níž leží jejich jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safírů, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a i cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes – tanzanit a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století.