Hlavní kameny: přírodní Tanzanity 2 ks
tvar: Oval Mixed Cut
hmotnost: 2,32 ct
barva: Violetish Blue
čistota: Transparent
Boční kameny: přírodní Diamanty 46 ks
tvar: Round Brilliant
hmotnost: 0,40 ct
barva: Natural Light Pink
čistota: VS - SI
Materiál šperku: 14 kt bílé zlato
hmotnost hrubá: 3,29 g
stav: nové, nenošené
délka náušnic: 2,5 cm
v krabičce
Označeno platnou puncovní značkou
Certifikát:
International Gemological Institute (IGI)
Odhad ceny dle znalce 2.200,- Euro
Tanzanity jsou úžasné drahokamy pojmenované podle Tanzanie, v níž leží jejich jediné naleziště na světě. Původně se tanzanity používaly jako náhrada safírů, ale díky společnosti Tiffany velice rychle stoupla jejich obliba a i cena. Ředitel společnosti Tiffany navrhl jméno, pod kterým známe tento skvost dnes a prohlásil, že je nejkrásnějším modrým kamenem, objeveným za posledních 2000 let. O tanzanitu se také mluví jako o drahokamu 20. století. Tanzanity jsou stále více vyhledávanými drahokamy a jejich ceny neustále rostou.