.. - Breviarium Romanum (Pius V.)

Na tituslní traně mědirytina s papežským znakem. 632 stran + 288 stran Commune Sanctorum. Moravská provenience - Olomoucké biskupství. Celokožená zlacená vazba. Vydal Emgelbert Stadler r. 1769.

Liturgická kniha obsahující modlitby, hymny, žalmy a čtení pro bohoslužbu (liturgie hodin) v římskokatolické církvi. Breviář je text používaný duchovenstvem, řeholními řády a zbožnými laiky k modlitbě ve stanovenou dobu během dne.

Papež Pius V. (1566–1572) standardizoval Breviarium Romanum jako součást svých širších liturgických reforem po Tridentském koncilu (1545–1563). Jeho verze breviáře se stala oficiální verzí pro použití v římském obřadu, čímž napomohla sjednocení katolické liturgické praxe. Cílem reforem bylo očistit a standardizovat text a zajistit, aby byl v souladu s tridentským učením a tradicemi.

Vydání z roku 1769 vydané Engelbertem Stadlerem na tyto reformy navázalo, čímž se stala významnou liturgickou knihou v kontextu katolicismu 18. století. Toto specifické vydání pravděpodobně odráží pokračování tridentských liturgických norem, které zavedl Pius V., s drobnými aktualizacemi nebo revizemi podle potřeby.

Pozn.: Mírně poškozeno. Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty vydané NPÚ.

..
127350. Breviarium Romanum (Pius V.)
Dražba ukončena:21.11.2024 20:29:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč