Olej na plátně, 50x62 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 66 cm
o autorovi: 1959
Český hudební skladatel, výtvarník, vysokoškolský pedagog a příležitostný publicista, básník a dramatik. V letech 1978 - 1982 studoval na Právnické fakultě University Karlovy a získal doktorát práv. Již během studií práv studoval soukromě malbu u Karla Součka a Andreje Bělocvětova. Charakteristickým rysem tvorby Vladimíra Franze je jednak ambivalentnost vztahu člověka k přírodě, pomíjivost lidských zásahů do krajiny a postupné mizení jeho stop v nemilosrdně obrodivém kontextu elementární přírodní energie, a také reflexe mnohých modelů dnešního sociálního chování a jejich usvědčování ze směšnosti a pokrytectví.