Olej na plátně, 78x63 cm. Nesignováno. Nerámováno.
Pozn.: Restaurováno. Přiložené kopie fotografií před restaurováním.
Předložená malba představuje pozoruhodný portrét jednoho z význačných příslušníků šlechtické společnosti 18. století. Hrabě Thun má precizně upravený dobový účes, lehce zdvižené koutky úst a hladce oholenou tvář. Upřeným pohledem navazuje intenzivní kontakt s divákem a celkově působí klidným, velmi majestátním dojmem. O jeho postavení neklamně svědčí nápadný plášť z drahé látky se zlatavým vyšíváním a kožešinovou podšívkou, který umně kompozičně vyvažuje převážně tmavý do zelena laděný kolorit pozadí obrazu. Lze se domnívat, že podobizna tvořila součást rodinné šlechtické galerie. Jedná se každopádně o dílo s vysokou nejen uměleckou, ale i historickou hodnotou.