architekt Otto Rothmayer - 3 návrhy

Kresby, rozměry: 16x19 cm, 13,5x19,5 cm, 10x28 cm, nesignovány, rámovány zaskleny.

1892, Praha - 1966, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1912-1920; prof. E. Dítě, F. Kysela a J. Plečnik). Během studií praktikoval v ateliéru J. Gočára, P. Janáka a L. Skřivánka. Řadu let se zabýval úpravami Pražského hradu a zámku v Lánech. Měl smysl pro detail a přirozenou monumentalitu. Po odchodu z Pražského hradu se zabývá designem nábytku, interiérovou a výstavní tvorbou.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo z pozůstalosti Otty Rothmayera.

4683. 3 návrhy
Dražba ukončena:25.05.2016 21:32:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč