Olej na překližce, 30x40 cm, signováno vlevo dole Jan Jílek 45, rám.
1905, Batelov u Jihlavy - 1982
Student ČVUT v Praze (1926-1927; prof. O. Blažíček). Poté studia na škole kreslení u prof. Hofbauera (1927-1931). Roku 1931 přijat na AVU (prof. W. Nowak). V krajinomalbě se věnuje motivům z poříčí Bečvy a lesním motivům z Českomoravské vysočiny. Hojně vystavoval na našem území.
Pozn.: Rám mírně poškozen.